telefon | emedia sp. z o.o.

6 ciekawostek z wyników wyszukiwania Google

1. Google wyszukuje produkty jak Ceneo

Widziałeś zakładkę w Google – „Zakupy” ? Z jej pomocą możesz przeglądać oferty różnych sklepów internetowych bez odwiedzania oficjalnych stron sklepów. W zakładce są także opinie i możliwości filtrowania.

2. Jak uniknąć tłoku w ulubionej restauracji?

Jeśli wpiszesz w Google restaurację lub inną firmę, do której się wybierasz – w prawej kolumnie zobaczysz jej wizytówkę. Wizytówki popularnych miejsc, dla których Google zebrał już wystarczającą ilość danych wyświetlają poniższy diagram.

Diagram podpowie Ci w jakich godzinach możesz spodziewać się największego ruchu w danym miejscu. Dodatkowo dowiesz się ile średnio osoby spędzają w tym miejscu czasu. Google pobiera dane z naszych telefonów z systemem Android podczas wizyty w danej firmie.

Opcja działa też w przypadku wielu urzędów… 🙂

 

3. Google uczy się od Ciebie

Jeśli odwiedzasz często np. ulubiony sklep internetowy z butami, nie zdziw się, że link do niego zobaczysz na wysokiej pozycji w Google podczas poszukiwania butów. Dodatkowo buty mogą być widoczne w reklamach na pierwszej stronie wyników wyszukiwania, gdy wyszukujesz hasła związane z butami tylko pośrednio. Jeśli szukasz np. „restauracji w Warszawie” obecnie przebywając w centrum Warszawy – na pierwszych miejscach zobaczysz najbliższe Twojej lokalizacji restauracje.

Google wykorzystując Cookies, które akceptujesz. Z badań wynika, że przypominanie o miejscach wcześniej odwiedzanych często kończy się sprzedażą.

 

 

4. Wyszukaj obrazem

Gdy chcesz wyszukać obraz lub zdjęcie podobne do tego posiadanego, skorzystaj z wyszukiwania obrazem. W tym celu przejdź do zakładki „Grafika”, kliknij ikonę aparatu i wskaż obraz z dysku lub internetu.

Wyniki wyszukiwania pokażą obrazy / zdjęcia zbliżone wyglądem do Twojego.

 

5. Twoje połączenia telefoniczne są monitorowane

Jeśli zdarza Ci się klikać w telefon lub „wyślij wiadomość sms” bezpośrednio z mobilnych wyników wyszukiwania Google, jesteś monitorowany. Każde połączenie telefoniczne i sms wywołane z reklam są zliczane na potrzeby statystyk kampanii reklamowych.

Firmy znają Twoją lokalizację, czas rozmowy, w co dokładnie klikasz oraz 3 pierwsze cyfry Twojego numeru telefonu. Dane te wykorzystywane są na potrzeby zwiększenia efektywności reklam.

 

6. Google wie najlepiej

Od niedawna Google postanowiło wyświetlać odpowiedzi na najpopularniejsze pytania bezpośrednio w wynikach wyszukiwania.

Jaki to ma sens? Twórcy uznali, że Google wybierze trafniej prawdziwą odpowiedź na pytanie niż człowiek. Roboty Google dla powyższego zapytania przeanalizowały 26 milionów wyników wyszukiwania i wybrały definicję, która występuje w nich najczęściej lub odwołują do niej inne strony internetowe.

W efekcie nie musimy się zastanawiać czy informacja jest wiarygodna. Dodatkowo zaoszczędzamy czas. Negatywnym efektem jest faworyzowanie jednej ze stron internetowych, z której pochodzi definicja.

 

Wkrótce kolejne ciekawostki od Google…

Rozwiń z nami swój biznes on-line

Zapytaj o bezpłatną wycenę.

bezpłatna wycena