Co to jest Google Data Studio?

Google Data Studio to narzędzie służące do przygotowywania raportów. Dodatkowym atutem tej platformy jest możliwość udostępniania raportu innym oraz wprowadzania w nim zmian przez wielu użytkowników. Przejrzysta forma w postaci grafik i wykresów pozwala na dokładną i rzetelną analizę zebranych przez nas informacji.

Jak to działa?

Google Data Studio do tworzenia raportów wykorzystuje narzędzia takie jak: Google Analytics, AdWords czy BigQuery. Istnieje również możliwość udostępnienia danych z innych aplikacji (Twitter Ads, Facebook Ads). Dzięki tak zgromadzonym informacjom można dokładnie przeanalizować dane na temat interesujących nas stron, wyciągnąć wnioski i wdrożyć odpowiednie rozwiązania.

co to jest google data studio

Wykresy i infografiki

Dane zgromadzone z różnych aplikacji pozwalają na uporządkowanie i usystematyzowanie pewnych faktów. Można także wykorzystać technikę wizualizacji, aby zobrazować to, co wynika z danych, np. jak wyglądają zachowania użytkowników na stronie, jakie mają potrzeby, czego szukają.  Wizualizacja informacji pozwala na tworzenie atrakcyjnych i przydatnych wykresów, które umożliwiają dokładną analizę i interpretację danych. Dzięki temu dużo łatwiej wybrać najbardziej odpowiednią metodę działania.

Google Data Studio – Różne punkty widzenia

Sporządzone przez nas raporty mają formę otwartą, co oznacza, że cały czas możemy je edytować i poddawać różnym zmianom, np. poprzez zastosowanie filtrów. Dzięki temu mamy możliwość zobaczenia danych z różnych perspektyw. W ten sposób wybrana przez nas metoda optymalizacji stron jest jak najlepiej dostosowana do potrzeb naszych odbiorców.

 

W eMedia podczas pracy z naszymi klientami, korzystamy z  technologii Google Data Studio. Zachęcamy do kontaktu w celu poznania szczegółowej oferty.

Zadzwoń lub napisz do nas! 

Telefon: +48 605 18 99 45

E-mail: kontakt@emedia.com.pl

 

Rozwiń z nami swój biznes on-line

Zapytaj o bezpłatną wycenę.

zacznijmy współpracę

Natalia Pyszniak
Autor:
Natalia Pyszniak Facebook Ads Specialist

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Imię*
E-mail*
Treść komentarza*