Co to jest Google Optimize?

google optimizeCo to jest Google Optimize ?

To platforma przeznaczona do przeprowadzania testów na stronach internetowych. Dzięki temu w łatwy sposób można dostosować witrynę do wymagań użytkowników, co może znacznie poprawić wyniki konwersji. Google Optimize wykorzystuje różne modele statystyczne, co pozwala spojrzeć na zgromadzone informacje z różnych perspektyw. Jeśli chcemy przetestować nową wersję naszej witryny i sprawdzić, która z nich daje lepsze efekty, nie potrzebujemy już programisty. Google Optimize jest do tego idealnym narzędziem.

Integracja z Google Analytics

Google Optimize jest kompatybilny z Google Analytics, co pozwala na bezpośredni dostęp do danych z prowadzonej przez nas witryny. Te informacje wykorzystywane są do przeprowadzania własnych testów oraz do późniejszej optymalizacji stron.

W Google Optimize dostępne są trzy formy eksperymentów:

  • Testy A/B – testowanie jednej  zmiany na dwóch lub więcej wariantach witryn.
  • Testy wieloczynnikowe – testowanie kilku zmian na różnych wariantach witryn.
  • Przekierowanie – testowanie kilku zmian na różnych stronach.

google optimize

Postaw sobie cel

Oprócz gromadzenia danych w Google Optimize mamy możliwość ustawienia hipotezy oraz celów, które chcemy osiągnąć. Później w łatwy sposób można sprawdzić stopień ich osiągnięcia dzięki metryce dostępnej na tej platformie. Natomiast wpisując konkretny target, możemy dostosować nasz eksperyment co do interesującej nas grupy odbiorców. W ten sposób skonfigurowanie odpowiednich funkcji nie stanowi problemu, a my możemy rozpocząć przeprowadzanie testów oraz optymalizację swojej witryny.

Dla kogo jest Google Optimize?

Google Optimize to przydatne narzędzie pomiarowe wykorzystywane coraz częściej przez osoby, które chcą jak najlepiej zoptymalizować swoją stronę. Jest doskonałe zarówno dla małych firm, jak i dużych przedsiębiorstw. Wiele osób zaufało tej platformie, która nie tylko pomaga przetwarzać zgromadzone informacje w celu osiągania lepszych wyników w przyszłości, ale także jest prosta w obsłudze i nie wymaga posiadania umiejętności programistycznych.

 

W eMedia podczas pracy z naszymi klientami, korzystamy z narzędzia Google Optimize. Zachęcamy do kontaktu w celu poznania szczegółowej oferty.

Zadzwoń lub napisz do nas! 

Telefon: +48 605 18 99 45

E-mail: kontakt@emedia.com.pl

 

Rozwiń z nami swój biznes on-line

Zapytaj o bezpłatną wycenę.

zacznijmy współpracę

Natalia Pyszniak
Autor:
Natalia Pyszniak Facebook Ads Specialist

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Imię*
E-mail*
Treść komentarza*