Dofinansowanie kont reklamowych w systemie Google Ads

Jakiś czas temu informowaliśmy, że firma Google zdecydowała się dofinansować konta reklamowe w swoim systemie Google Ads, aby wesprzeć przedsiębiorców na całym świecie w walce z kryzysem COVID-19. Nasza informacja wywołała wiele zapytań od właścicieli firm – jakie kryteria musimy spełnić, aby otrzymać dofinansowanie?

     

W pierwszych komunikatach od Google czytaliśmy, że będzie ono przyznawane na kontach reklamowych Google Ads prowadzonych przez oficjalnych partnerów programu Google Ads, agencje. Dziś, gdy mamy już na wielu kontach dofinansowaną kwotę, widzimy że Google zmieniło kryteria przyznawania tego dodatkowego budżetu.

 

Dofinansowanie budżetu reklamowego pojawia się na różnych kontach, bez względu na historię czy obsługę. Dlatego polecam sprawdzić na swoim koncie, czy otrzymali Państwo dodatkowe środki. Co ciekawe, są one przyznawane nawet na kontach – gdzie nie ma obecnie aktywnych reklam. Środki przyznane przez Google są dodawane automatycznie do budżetu kampanii reklamowych i wydawane na kliknięcia w pierwszej kolejności.

Jak zweryfikować czy konto otrzymało dofinansowanie?

  1. Zaloguj się na swoje konto Google Ads – https://ads.google.com/
  2. Na ekranie głównym powinien pojawić się komunikat na niebieskim tle z informacją o dofinansowaniu (zobacz na poniższym screenie). Jeśli komunikat nie wyświetlił się, dla pewności – sprawdź w prawym górnym rogu swojego konta Google Ads klikając dzwoneczek. Tam też powinno być powiadomienie!
   

Jakiej wysokości są dofinansowania?

Firmy, dla których pracujemy otrzymały dofinansowanie od 150 zł do ponad 1000 zł jednorazowo.

Jeśli współpracujesz z agencją lub osobą, która obsługuje dla Twojej firmy Google Ads – koniecznie skontaktuj się z nim w tej sprawie.

Jeśli potrzebujesz wsparcia – jesteśmy do Twojej dyspozycji!


Rozwiń z nami swój biznes on-line

Zapytaj o bezpłatną wycenę.

zacznijmy współpracę

Autor:
Grzegorz Wysocki CEO, e-business expert Cześć, urodziłem się w roku 1986 i całe swoje życie "gram na komputerze". Internet publiczny w Polsce został udostępniony od 1997 roku. Ja walczę z nim od 2000 r. Mam bardzo długą historię uzależnienia od internetu, który oprócz tego że jest moją pracą to także pasją i nałogiem z którym walczę. Od małoletniego zapaleńca w robieniu stron internetowych, po studia informatyczne, marketingowe, bycie freelancerem, pracowanie dla małych lokalnych firm, aż po bycie kierownikiem działu internetowego w dużej międzynarodowej korporacji i swoje spółki generujące kilkumilionowe przychody. Znam od podszewki ten Świat internetu i najlepsze drogi jak się w nim odnaleźć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Imię*
E-mail*
Treść komentarza*

Rozwiń z nami swój biznes on-line

Zapytaj o bezpłatną wycenę.

zacznijmy współpracę