Facebook i Instagram – nowe funkcje zakupowe

Na Facebooku i Instagramie sprzedawcy otrzymują szereg nowych funkcji umożliwiających oferowanie swoich towarów i kontaktowanie się z potencjalnymi klientami. Między innymi nowa sekcja zakupów, początkowo dostępna tylko na Instagramie, ma teraz zostać zintegrowana z aplikacją Facebook.

Od maja 2020 r. sprzedawcy detaliczni mogą tworzyć sklepy, które wyświetlają się na Facebooku i Instagramie. W lipcu na Instagramie pojawiła się również zmieniona sekcja zakupów. Teraz cała grupa mediów społecznościowych chce zintegrować tę sekcję zakupów z aplikacją na Facebooku. Według wpisu na blogu, w USA rozpoczęły się już odpowiednie testy. Kupujący mogą znaleźć produkty od różnych sprzedawców detalicznych za pośrednictwem sekcji platformy „Sklep na Facebooku”.

Funkcjonalność sklepu, opublikowana w maju, ma zostać udostępniona wszystkim firmom w ciągu najbliższych tygodni. Ponadto sprzedawcy detaliczni otrzymają kilka nowych układów projektowych, aby lepiej dostosować wirtualny sklep do swoich potrzeb. Całość transakcji ma przebiegać po stronie Facebooka – wraz z etapem płatności! Dzięki temu sprzedawcy mają również otrzymywać dokładniejsze informacje o swoich działaniach sprzedażowych za pośrednictwem managera.

Messenger, Instagram Direct i Whatsapp: Kupuj na czacie

Nowy przycisk czatu daje potencjalnym kupującym możliwość bezpośredniego kontaktu ze sprzedawcą. Produkty powinny mieć również funkcję bezpośredniego udostępniania za pośrednictwem czatu. To rozwiązanie ma pomóc kupującym w łatwym i szybkim uzyskaniu opinii o danym produkcie od znajomych, na przykład przed zakupem. Facebook chce najpierw przetestować tę funkcję za pomocą Messengera i Instagram Direct. Ale komunikator WhatsApp docelowo również  zostanie zintegrowany.

Dokonujecie zakupów za pośrednictwem Facebooka? I czy nowe funkcje będą przez Was wykorzystane i okażą się pomocne?

Czekamy na aktualizacje aplikacji.


Źródło:

Rozwiń z nami swój biznes on-line

Zapytaj o bezpłatną wycenę.

zacznijmy współpracę

Rozalia Bodalska
Autor:
Rozalia Bodalska Digital Analyst