Google Data Studio co to takiego?

Najprościej pisząc jest to narzędzie od Google, do wizualizacji danych z różnych źródeł.

Google Data Studio występuje w dwóch wersjach:
– wersja darmowa – Google Data Studio
– wersja płatna Google Data Studio 360

Narzędzie Google Data Studio jest dostępne w Polsce od zaledwie kilku miesięcy, przez co bardzo mała liczba firm wykorzystuje jego możliwości.


Do czego wykorzystać Google Data Studio?

Zaletą systemu jest możliwość wyświetlania danych z różnych źródeł. Możemy połączyć dane z systemów Google AdWords, Google Analytics, własnej bazy danych MySQL, czy arkuszy Google.

W efekcie otrzymujemy przejrzyste raporty wg. zdefiniowanych przez siebie metryk. Oprócz samych raportów, z wykorzystaniem Google Data Studio możemy wykonać dynamiczne dashboardy, które prezentują dane w czasie rzeczywistym.

 Raporty Google Data Studio

Przykładowe raporty:

 

W jaki sposób pracować z Google Data Studio?

System mogą obsługiwać osoby bez znajomości języków programistycznych. Obecnie Google Data Studio oferuje dwa modele pracy.

Model 1 – Skorzystanie z gotowych rozwiązań

W tym modelu możemy z łatwością “wyklikać” swój raport. Po zalogowaniu się do narzędzia Google Data Studio mamy dostępne szablony raportów, z których bez problemu możemy skorzystać.

Model 2 – Zaprojektowanie własnych raportów

Po zalogowaniu do Google Data Studio możemy stworzyć nowy raport. Pracując z raportem możemy bez ograniczeń zmieniać jego formę, źródła danych i metryki. Gotowy raport możemy zapisać na Google Drive i korzystać z niego także na potrzeby innych projektów.

 

Realnie, jaką korzyść daje ten system?

Udostępnienie technologii Google Data Studio bezpłatnie w pewnym sensie – równa szanse małych i dużych podmiotów na rynku reklamy internetowej. Dzięki temu narzędziu możemy prezentować zaawansowane raporty w przystępnej formie graficznej bez konieczności ponoszenia dużych nakładów finansowych na rozwiązania dedykowane.

 

 

Korzyści dla przedsiębiorców i marketerów:

  • profesjonalne graficzne wizualizacje danych w raportach
  • możliwość samodzielnego generowania raportów
  • możliwość śledzenia danych w czasie rzeczywistym
  • znacznie szybsze przygotowanie profesjonalnych raportów
  • zwiększenie możliwości w prezentacji oczekiwanych danych, pochodzących z różnych źródeł.

System jest darmowy i dostępny pod adresem: datastudio.google.com 

 

W eMedia podczas pracy z naszymi klientami, korzystamy z technologii Google Data Studio. Zachęcamy do kontaktu w celu poznania szczegółowej oferty.

Zadzwoń lub napisz do nas! 

Telefon: +48 605 18 99 45

E-mail: kontakt@emedia.com.pl

 

Rozwiń z nami swój biznes on-line

Zapytaj o bezpłatną wycenę.

zacznijmy współpracę

Autor:
Grzegorz Wysocki CEO, e-business expert Cześć, urodziłem się w roku 1986 i całe swoje życie "gram na komputerze". Internet publiczny w Polsce został udostępniony od 1997 roku. Ja walczę z nim od 2000 r. Mam bardzo długą historię uzależnienia od internetu, który oprócz tego że jest moją pracą to także pasją i nałogiem z którym walczę. Od małoletniego zapaleńca w robieniu stron internetowych, po studia informatyczne, marketingowe, bycie freelancerem, pracowanie dla małych lokalnych firm, aż po bycie kierownikiem działu internetowego w dużej międzynarodowej korporacji i swoje spółki generujące kilkumilionowe przychody. Znam od podszewki ten Świat internetu i najlepsze drogi jak się w nim odnaleźć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Imię*
E-mail*
Treść komentarza*