telefon | emedia sp. z o.o.

Google Street View – ciekawostka o nowych kamerach

Od kilku dni media piszą, iż Google zamontowało na swoich samochodach do robienia zdjęć ulic nowe kamery. Warto przeczytać szczegółowe informacje na ten temat ponieważ same kamery to nie wszystko. Nowy sprzęt i wykorzystanie sztucznej inteligencji daje ogromne możliwości.

Google Street Views

Informacje pochodzą z serwisu wired.com powołującego się na pracowników zaangażowanych w projekt Google Street View.

  • współtwórcą nowych kamer do usługi Google Street View jest Steve Silverman, który wcześniej pracował nad kamerami robotów wysyłanych na Marsa,
  • jest to pierwsza aktualizacja sprzętu Google Street View od 8 lat,
  • zdjęcia będą znacznie lepszej jakości, jaśniejsze, wykonywane przez 8 zaawansowanych kamer,
  • nowe samochody już pracują na terenie USA.

Google Street View po zmianach to już nie tylko zdjęcia ulic…


W połączeniu ze sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym, system zyskuje ogromne możliwości:

  • dzięki algorytmom Google doda do bazy danych szczegółowe informacje np. kolory budynków, nazwy firm, godziny otwarcia, hasała reklamowe
  • rozpoznając samochody, roczniki ich produkcji, rodzaj zabudowy – Google klasyfikuje daną dzielnicę, miasto, region pod względem zamożności mieszkańców, rasy człowieka itp.
  • przetworzone dane na temat ulic umożliwią także lepszą orientację w terenie autonomicznym samochodom.

 

Ciekawy przykład…

Powyżej opisane dane w połączeniu z innymi usługami Google, mogą w przyszłości całkowicie odmienić nasze życie. Łącząc dane z usługą inteligentnego asystenta domu – będziemy w stanie siedząc na kanapie –  zadać pytanie – „co to za pizzeria w tym zielonym budynku za rogiem?”, „czy dowożą jedzenie pod nasz adres?”.  Setek innych zastosowań zapewne nie jesteśmy w stanie sobie dziś wyobrazić.

Jak można się domyślać – nowe możliwości zostaną także wykorzystane w systemie reklamowym Google AdWords, co zapewni nam dodatkowe opcje kierowania reklam.

Miłego dnia! 

 

Rozwiń z nami swój biznes on-line

Zapytaj o bezpłatną wycenę.

bezpłatna wycena