SMS’y prosto z reklam w Google

Jakiś czas temu Google wprowadziło w polskiej wersji Google AdWords nowe rozszerzenie reklam – “rozszerzenie wiadomości”.

Dzięki wykorzystaniu nowego rozszerzenia reklam osoby wyszukujące w Google z użyciem urządzeń mobilnych zobaczą dodatkową opcję. Poniżej przykład z wykorzystaniem rozszerzenia:

Jak wygląda rozszerzenie wiadomości w wynikach wyszukiwania?

rozszerzenie wiadomości google adwrods

Reklamy z rozszerzeniem wiadomości zawierają dodatkowy wiersz tekstu, który po kliknięciu automatycznie przekierowuje nas do systemowej opcji wysyłki SMS w telefonie. Tekst widoczny w wynikach wyszukiwania i treść smsa oraz numer telefonu możemy skonfigurować z poziomu panelu Google Ads.

Jak wygląda konfiguracja?

konfiguracja sms

Konfiguracja umożliwia podanie tekstu sms, oraz tekstu wyświetlanej reklamy. Dodatkowo mamy możliwość utworzenia harmonogramu wyświetlania rozszerzenia. Każda grupa reklam może posiadać oddzielne rozszerzenie.

Jakie są zalety rozszerzenia wiadomości i efekty stosowania?

Rozszerzenie wiadomości stosujemy testowo w kilku kampaniach ogólnopolskich. Na obecny moment główną zaletą jest wyświetlanie dodatkowego wiersza reklamowego. Reklamy wtedy zajmują jeszcze więcej miejsca na pierwszej stronie wyników wyszukiwania.

Statystyki rozszerzenia pokazują szczegółową ilość wyświetleń oraz kliknięć. .

Rozwiń z nami swój biznes on-line

Zapytaj o bezpłatną wycenę.

zacznijmy współpracę

Autor:
Grzegorz Wysocki CEO, e-business expert Cześć, urodziłem się w roku 1986 i całe swoje życie "gram na komputerze". Internet publiczny w Polsce został udostępniony od 1997 roku. Ja walczę z nim od 2000 r. Mam bardzo długą historię uzależnienia od internetu, który oprócz tego że jest moją pracą to także pasją i nałogiem z którym walczę. Od małoletniego zapaleńca w robieniu stron internetowych, po studia informatyczne, marketingowe, bycie freelancerem, pracowanie dla małych lokalnych firm, aż po bycie kierownikiem działu internetowego w dużej międzynarodowej korporacji i swoje spółki generujące kilkumilionowe przychody. Znam od podszewki ten Świat internetu i najlepsze drogi jak się w nim odnaleźć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Imię*
E-mail*
Treść komentarza*