Reklama w YouTube

Reklama w Youtube

Kampanie reklamowe w serwisie YouTube

Mają bardzo duże zasięgi ze względu na to, że Youtube jest najpopularniejszym serwisem do odtwarzania filmów video. Serwis ten odwiedza ponad miliard osób – jest to  prawie 1/3 wszystkich osób używających Internetu. Youtube jest także drugą pod względem popularności wyszukiwarką, zaraz po bezkonkurencyjnej wyszukiwarce Google. Co pokazuje, że jest to jedno z efektywniejszych narzędzi reklamowych.

Kampanie reklamowe w Youtube prowadzimy za pomocą systemu adWords. Dzięki odpowiednim narzędziom możemy obserwować m.in. liczbę subskrybujących, udostępnień, wyświetleń, koszty promowania i wiele innych. Jesteśmy w stanie na bieżąco mierzyć efektywność kampanii, a następnie po przeprowadzonej analizie aktualizować prowadzone działania.

Na Youtube można reklamować się za pomocą wideo (co daje korzystniejsze wyniki, ponieważ użytkownicy zazwyczaj wybierają ten serwis ze względu na zamiar obejrzenia wideo właśnie) lub w formie reklamy displayowej.

Rodzaje reklamy w Youtube

Reklama TrueView In-stream

Pojawia się ona przed docelowo przed wyświetlanym filmem lub w trakcie jego wyświetlania. Mamy zagwarantowane, że użytkownik zobaczy pierwsze 5 sekund filmu, dalej może pominąć jego wyświetlanie. Dlatego ważne jest, aby pierwsze 5 sekund zawierało najbardziej chwytliwą treść, która zainteresuje widza na tyle, aby go zatrzymać i sprawić, że obejrzy reklamę do końca. Reklama w formie wideo musi być nieskomplikowana i z pomysłem. W Internecie priorytetem dla użytkownika jest zaoszczędzenie czasu i szybkie spełnienie określonej potrzeby, dlatego też reklama, aby trafiła skutecznie do odbiorcy musi być prosta i przejrzysta. Reklamodawca płaci za reklamę, gdy użytkownik obejrzy reklamę w całości lub 30 sekund (w przypadku dłuższych reklam).

Reklama TrueView Discovery

Jest to rodzaj reklamy wyświetlany w wynikach wyszukiwania Youtube obok bezpłatnych wyników wyszukiwania lub w sieci reklamowej GDN – Google Display Network. Reklamodawca w przypadku tej reklamy płaci wtedy kiedy użytkownik kliknie w daną reklamę i rozpocznie jej oglądanie. Nie płaci natomiast za samo wyświetlanie reklamy.

Do kogo kierowana jest reklama w Youtube?

Możemy kierować reklamę w Youtube do użytkowników ze względu na:

Jeśli jesteś zainteresowany przeprowadzeniem kampanii w Youtube, skontaktuj się z nami.