fbpx


Reklama w YouTube

Reklama w Youtube

Kampanie reklamowe w serwisie YouTube

YouTube jest najpopularniejszym serwisem do odtwarzania filmów video. Serwis ten odwiedza ponad miliard osób – jest to  prawie 1/3 wszystkich osób używających Internetu. Reklamy zamieszczane na YouTube dzięki temu notują ogromne zasięgi. YouTube jest także drugą pod względem popularności wyszukiwarką, zaraz po bezkonkurencyjnej wyszukiwarce Google.

Kampanie reklamowe w YouTube są ściśle powiązane z systemem reklamy firmy Google – AdWords. Dzięki odpowiednim narzędziom możemy obserwować m.in. liczbę subskrybujących, udostępnień, wyświetleń, koszty promowania i wiele innych. Jesteśmy w stanie na bieżąco mierzyć efektywność kampanii, a następnie po przeprowadzonej analizie optymalizować prowadzone działania.

Skuteczną formą reklamy na YouTube są reklamy wideo (co daje korzystniejsze wyniki, ponieważ użytkownicy zazwyczaj wybierają ten serwis ze względu na zamiar obejrzenia wideo właśnie) lub w reklamy displayowe.

Rodzaje reklamy w Youtube

Reklama TrueView In-stream

Pojawia się ona docelowo przed wyświetlanym filmem lub w trakcie jego wyświetlania. Gwarantuje, że użytkownik zobaczy pierwsze 5 sekund reklamy, dalej może ją pominąć. Dlatego ważne jest, aby pierwsze 5 sekund zawierało najbardziej chwytliwą treść, która zainteresuje widza na tyle, aby go zatrzymać i sprawić, że obejrzy reklamę do końca. Reklama w formie wideo musi być jasna i zachęcająca. W Internecie priorytetem dla użytkownika jest zaoszczędzenie czasu i szybkie spełnienie określonej potrzeby, dlatego też reklama, aby trafiła skutecznie do odbiorcy musi być prosta i przejrzysta. Reklamodawca płaci za reklamę, gdy użytkownik obejrzy reklamę w całości lub 30 sekund (w przypadku dłuższych reklam).

Reklama TrueView Discovery

Jest to rodzaj reklamy wyświetlany w wynikach wyszukiwania Youtube obok bezpłatnych wyników wyszukiwania lub w sieci reklamowej GDN – Google Display Network. Reklamodawca w przypadku tej reklamy płaci wtedy, kiedy użytkownik kliknie w daną reklamę i rozpocznie jej oglądanie. Nie płaci natomiast za samo wyświetlanie reklamy.

Do kogo kierowana jest reklama w YouTube?

Możemy kierować reklamę w YouTube do użytkowników ze względu na:

Poszukujesz profesjonalnych i efektywnych rozwiązań marketingowych oraz chcesz dotrzeć do większej liczby odbiorców? Skontaktuj się z nami i skorzystaj z naszej oferty: Reklama w Youtube.